A nagyfia még meg sem született, amikor először a Szaharában járt. Most együtt mennek vissza, és végre úgy, hogy Bunkoczi László nemcsak lefelé figyel, az itinerbe temetkezve, hanem szét is tud nézni. És bónuszként ezúttal is Szalay Balázs társaságában vág neki a sivatagnak.
Az Africa Race mezőnye december 30-án Monacóból rajtol, és január 14-én Dakarban ér célba – a klasszikus Dakarok útvonalán halad, bejárva a Szahara legnagyobb kihívást jelentő tájait. Az idei újdonság, hogy már a Classic és a Rally Raid kategória is képviselteti magát a versenyen: előbbin értelemszerűen klasszikus autók méretik meg magukat, utóbbiban pedig nincs időmérés, az útvonal azonban megegyezik a Classic útvonalával. Szalay Balázs néhány napja már bejelentette, hogy a Raid kategóriában áll rajthoz a viadalon (Mezei Dániel navigálásával), s most az is kiderül, hogy állandó navigátora, Bunkoczi László sem marad itthon, ő is tagja lesz a Budapest-Dakar Rally Raid Teamnek.
„A fiam, Soma nem választotta, hanem kapta az életébe a sivatagi versenyzést, ami egyrészt megtanította szurkolni, másrészt aggódni is, hiszen a baleseteim után azért nem volt kimondottan nyugodt – nyilatkozta Bunkoczi László. – Most eljön velem a Szaharába, ami azért jó, mert remélem megérti, mi az, ami engem folyamatosan visszavisz a sivatagba. És számomra is új lesz az élmény, egyrészt azért, mert ezúttal a volán mögött ülök majd, másrészt azért, mert nem lesz rajtunk kényszer, mi osztjuk be az időnket, és végre rendesen szét tudok nézni Afrikában, ahol pontosan húsz éve jártam először Szalay Balázzsal.”
Húsz éve zöldfülű volt (az első, hideg éjszakán az aggregátort átölelve aludt el), most azonban már tapasztalt sivatagi rókaként indul el a Szaharába egy Isuzuval, amelyet felkészítettek a kihívásokra. Igaz, homokon még nem sokat vezetett, de viccesen azt mondta, legfeljebb majd megkéri Szalay Balázst, hogy menjen ő elöl.
„A fiam lesz a segítségem az afrikai út során, szeretném, ha megnézné, milyen körülmények között élnek ott az emberek, tanulna belőle, és azt is megtanulná, hogyan kell navigálni, miként kell tizennégy napon keresztül reggeltől estig folyamatosan koncentrálni. Megmutatom neki, hogyan kell tábort építeni, s hogy miként kell saját magáért minden nap felelősséget vállalni, miközben csapatként dolgozunk együtt.”