Siker-nap. Magyarországon még nem volt hasonló típusú rendezvény, amelyen a konferencia és a fesztivál elemeit keverve hiteles emberek osztják meg értékteremtõ gondolataikat. A szervezõk azonban úgy érezték, itthon is van igény egy olyan motivációs napra, amelynek keretében sikeres emberek beszélnek életútjukról, gondolataikról, érvényesülésükrõl.
„A február 22-ei Siker-napon az élet különbözõ területein sikeres emberek elárulják sikerük titkát, ezáltal is ösztönözve a közönséget. Annak érdekében, hogy mindenki megtalálhassa a hozzá legközelebb álló témát, Arnold Schwarzenegger mellett felkértük a magyar üzleti-, kulturális és sportélet prominens képviselõit, hogy a rendezvény keretében osszák meg tapasztalatikat és gondolataikat a sikerrõl” – nyilatkozta a Sikerember Sorozat Kft. ügyvezetõje, Kiss Török Gergely, aki az Opel Dakar Team pilótáját, a sikeres Dakar-menõt és üzletembert, Szalay Balázst és csapatfõnökét, a marketingszakemberként is kiemelkedõ Németh Ottót is felkérte elõadónak a rendezvényre.
De vajon mit is jelent a siker egy tereprali-versenyzõnek, aki az utóbbi húsz évben számtalanszor megjárta a sivatagot?
„A siker jelentése: elérni valamit, amit célul tûztél ki magad elé. A sportban pedig általában a siker szinonimája: a gyõzelem. Általában, de korántsem mindig. Sportága válogatja. A Dakar-rali esetében például ezerféle arca van a sikernek – talán éppen annyi, mint ahányan rajthoz állnak a világ leghosszabb és legnehezebb sivatagi versenyén, hiszen minden egyes motoros, autós, kamionos induló más céllal áll oda a rajthoz. A tizenegyszeres gyõztes Stéphane Peterhansel számára kizárólag a gyõzelem jelent sikert, hiszen õ profi versenyzõ, az autósportból él, azért kapja a fizetését, hogy gyors legyen, hogy nyerjen, egy komplett gyár áll mögötte, amelynél a pénz nem számít, csak a siker. A motoros mezõny hátsó felében közlekedõk számára sikert jelent túlélni egy-egy napot, megúszni súlyosabb technikai gondok, sérülések nélkül a szakaszokat, s este a motorjuk mellett nyugovóra térni, olykor átölelve a versenygépet, nehogy baja essen az éj leple alatt. S hogy számunkra mit jelent a siker? Röviden: kihozni a maximumot a lehetõségeinkbõl. Bõvebben: megvívni és megnyerni a mindennapi csatákat nem csupán a verseny során, hanem elõtte is. Fõleg elõtte – egyébként” – mondta Szalay Balázs, aki a támogatói és médiaháttér megteremtésérõl, egy nemzetközi szinten is elismert csapat felépítésérõl, valamint a gyári és az „amatõr” csapatok közötti különbségekrõl is szót ejt majd.
S hogy mit jelent a siker egy terepralis sajtófõnök szemszögébõl? Nos, alighanem egészen mást, mint amit egy versenyzõ sikernek gondol.
„Balázs gyõzni szeret, én azonban azzal is elégedett vagyok, ha egy-egy hosszú távú sivatagi versenyen célba ér a csapat. Számomra hatalmas siker – és persze felemelõ érzés –, ha látom a fiainkat megérkezni a céldobogóra, legyen szó a Dakarról, vagy az Africa Race-rõl. A sikereket a motorsportban – amelyben nem csupán az emberi tényezõ számít – egészen másként kell szemlélni, mint a többi sportágban, ezért is örülök, hogy a technikai sportok képviselõi is lehetõséget kaptak arra, hogy a Siker-napon beszéljenek a sportágukról” – mondta Németh Ottó marketingszakember, az Opel Dakar Team csapatfõnöke.